Jakie kwiaty można hodować w łazience

Czy można wstawić kwiaty do łazienki? Jakie gatunki będą odpowiednie, by przetrwać specyficzny klimat? Czy pielęgnacja roślin w łazience jest skomplikowana?

Kwiaty w łazience

Kwiaty w łazience

Lubimy zieleń w naszej domowej przestrzeni, kwiaty ocieplają wnętrza i nadają przytulności oraz wzbudzają pozytywne reakcje. Zieleń uspokaja, sprawia, że czujemy się zrelaksowani. Pięknie rosnące roślinki cieszą oko, są naszą dumą. Poza tym oczyszczają powietrze w naszych domach. Właściwie są same zalety posiadania wielu roślin. Jakie konkretne gatunki należy wybrać do łazienki, by rosły i upiększały to miejsce?

Bluszcz

Ta roślina sprawdzi się w każdej łazience, ale szczególnie odnajdzie się w tej bez okna, gdzie jest dość ciemno i wilgotno. W zależności od tego jak ją usytuujemy będzie okazale prezentować swoje walory. Bluszcz można postawić na półce lub szafce, skąd będzie zwisał swobodnie i oplatał napotkane elementy, jeśli go nie przytniemy.

Bluszcz w łazience

Paproć

Nadaje się do łazienki, ponieważ preferuje wilgotne powietrze i należy ją regularnie podlewać, ziemia powinna być stale wilgotna, a liście zraszane. Dzięki tym zabiegom dość szybko urośnie, a jej liście będą rozłożyste, soczyście zielone i zdrowe. Wbrew pozorom jest łatwa w utrzymaniu, trzeba tylko pamiętać o podlewaniu.

Paproć w łazience

Monstera

Jest bardzo popularna i osiąga spektakularne rozmiary jeśli ma stworzone warunki do wzrostu. Będzie czuła się dobrze w łazience z oknem, gdyż najszybciej rozrasta się w miejscach półcienistych. Ważnym elementem jest podpora, monstera jako pnącze będzie się na niej wzbijać do góry. Liście monstery należy systematycznie przecierać. Lubi wilgoć i zraszanie. Łazienka dla monstery to dobre stanowisko.


Monstera

Skrzydłokwiat

To gatunek łatwy do utrzymania, który preferuje wilgoć i jasne pomieszczenia, więc do łazienki z oknem będzie pasował doskonale. Ma duże właściwości oczyszczania powietrza z takich substancji jak benzen, formaldehyd, aceton i trójchloroetylen. Liście formują się w kępę, są w kolorze ciemnozielonym i przy dobrej pielęgnacji licznie kwitną na biało.

Skrzydłokwiat

Kwietnik w łazience

Jeśli mamy kawałek wolnego miejsca w łazience możemy wstawić kwietnik. Jest sporo gotowych projektów, ale można znaleźć lokalny zakład stolarski i zlecić jego wykonanie na wymiar. Opcja niedroga i szybka do załatwienia.

Rośliny doniczkowe, które wstawimy do łazienki będą pięknie rosły, ale musimy pamiętać o ich podlewaniu, zraszaniu liści, przecieraniu liści z kurzu i nawożeniu w okresie wegetacji. Te zabiegi można zaplanować raz w tygodniu i wówczas nasze działanie zostanie nagrodzone bujną i zdrową roślinnością. Kąpiel w takiej scenerii przybliży nas do natury i pozwoli się zresetować po całym dniu.

Łazienka pełna kwiatów


Czy można wstawić kwiaty do łazienki ? Jakie gatunki będą odpowiednie, by przetrwać specyficzny kli…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza