Taras z deski kompozytowej

Kompozyt to połączenie dwóch różnych materiałów, jego pierwsze użycie datuje się na 1500l p.n.e., kiedy ówczesna ludność stosowała mieszankę słomy z mułem do budowy domów. Obecnie kompozyt jest wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie.

Deska kompozytowa

Deska kompozytowa

Deski kompozytowe produkuje się z połączenia mączki drzewnej i tworzywa sztucznego, efektem końcowym produkcji jest deska imitująca panel drewniany. Jest to wyrób posiadający właściwości zbliżone do drewna , ale ma więcej zalet. Przede wszystkim jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne i trwały, a więc trudno go uszkodzić. Łatwo się go czyści i jest antypoślizgowy. Kolejną, ważną cechą jest estetyka, deski w odróżnieniu od drewna są jednakowe, nie mają żadnych niedoskonałości.

Taras z deski kompozytowej

Do czego wykorzystuje się deski kompozytowe?

Deski kompozytowe wykorzystuje się w budownictwie. Architekci upodobali sobie ten materiał i stosują go do elewacji oraz tarasów i innych konstrukcji (patio, powierzchnia wokół basenu, ścieżki na działce).

Elewacja z kompozytu

Taras z deski kompozytowej

Deska kompozytowa przy basenie

Taras z deski kompozytowej

Tarasy kompozytowe stają się bardzo popularne i zastępują klasyczne drewno. Można zlecić budowę tarasu firmie specjalizującej się w budowie lub zrobić to samodzielnie. Zanim przystąpi się do budowy należy przygotować podłoże i zbić konstrukcję z legarów. Im prostszy kształt tarasu tym łatwiejszy montaż desek, każda z nich musi zostać przymocowana do legara. W razie potrzeby można skrócić deskę, a w puste miejsce założyć zaślepkę, by całość doskonale się prezentowała. Taras może być użytkowany już po montażu. Brzmi to wszystko prosto i w zasadzie też takie jest, niemniej jednak przed rozpoczęciem samodzielnej instalacji warto skonsultować się z profesjonalistą, który nas odpowiednio poinstruuje.

Producenci desek kompozytowych oferują je w kilku kolorach: szarym, grafitowym, czerwonym i naturalnym drewnianym. Gwarancja na produkt to przeważnie 10lat, co świadczy o tym, że jakość desek kompozytowych jest bardzo wysoka.

Taras z deski kompozytowej

Taras drewniany vs taras kompozytowy

Zasadniczą różnicą jest podatność materiału na warunki pogodowe, klasyczne drewno choćby było regularnie impregnowane odczuwa działanie mrozu czy deszczu. Deski kompozytowe są na te czynniki odporne. Kwestia estetyki jest dyskusyjna, ponieważ fani natury będą obstawać przy materiale w 100% naturalnym, a kompozyt takim nie jest. Taras wykonany z kompozytu wszystkie elementy montażowe ma ukryte, są one niewidoczne, a to sprawia, że każda konstrukcja wykonana z tego tworzywa jest niezwykle estetyczna.

Kompozyt to połączenie dwóch różnych materiałów, jego pierwsze użycie datuje się na 1500l p.n.e., k…

1 Komentarze

  1. Szukam sprawdzonego dostawcy, niestety większość firm, które zdołałam obdzwonić ma kilkutygodniowe terminy realizacji:( chcieliśmy zrobić niewielki taras z deski kompozytowej jeszcze przed zimą, spontanicznie, ale widzę, że będzie z tym problem..

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza