Wybór szopki na narzędzia czyli ogrodowe inspiracje

Praca w ogrodzie dla niektórych jest przykrym obowiązkiem i miejmy nadzieję, że ta grupa jest w mniejszości. Natomiast miłośnicy ogrodu traktują wszelkie w nim prace jako swoiste hobby. I powiedzmy to otwarcie, nie ma takich pieniędzy których nie dałoby się wydać na nowe narzędzia, rośliny, sadzonki, gadżety czy sprzęty ogrodowe – jak to z hobby bywa.

Schowek na narzędzia


Miejsce do przechowywania narzędzi ogrodowych

Mając kawałek przestrzeni na działce lub w ogrodzie warto pomyśleć o postawieniu schowka na narzędzia lub małej szopki. Oczywiście wszelkie akcesoria ogrodowe można schować w garażu lub wygospodarować kawałek powierzchni w piwnicy, ale jest to rozwiązanie doraźne. Każdy zapalony działkowiec / ogrodnik marzy o miejscu, gdzie wszystkie sprzęty, których z namaszczeniem używa będą miały odpowiednią ilość miejsca, nie będą poupychane, zostaną zabezpieczone np. na zimę i dostęp do nich będzie łatwy i szybki.

Szopka na ogrodowe sprzęty

Nie musi być okazała, wystarczy konstrukcja 3x2m, metraż jest uzależniony od wielkości działki/ogrodu i naszych finansów. Możemy zlecić temat zawodowcom, czyli wynająć biuro projektowe, które stworzy odpowiadający nam szkic budowy. Opcją alternatywną jest zakład stolarski, który poza wykonaniem rysunku projektu go zrealizuje. W takim przypadku, dodatkowo można uwzględnić zamontowanie na wejściu dodatkowej ochrony w postaci paskowej kutyny PCV, która ochroni nasze wnętrze przed pyłem i odizoluje wizualnie wnętrze i zawartość naszej szopki. Koszt takiego przedsięwzięcia powinien zamknąć się w kilku tysiącach zł.

Szopka zwykle jest w kształcie prostokąta, ale ciekawą koncepcją jest kształt pięciokąta, dzięki temu rozwiązaniu zmieszczą się w niej większe urządzenia. Drewniane półki, szuflady oraz haki odlane z metalu ułatwią ulokowanie naszych rzeczy, dzięki temu będą łatwo dostępne, a w środku będzie ład i porządek.

Schowek na narzędzia

Schowki wykonane z drewna pięknie wpasują się w ogrodowy scenariusz. Musimy pamiętać aby dbać o nie jak o ogrodzenie, czyli konieczna jest impregnacja drewna.

Schowek na narzędzia

Jakie są zalety posiadania szopki?

  • pozwala zachować porządek na działce,
  • nasze narzędzia są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych,
  • można w niej schować sprzęt sportowy, wędkarski, meble ogrodowe,
  • posłuży do przechowywania innych przedmiotów tj. kosiarka, kosz wiklinowy, hamak,
  • można wydzielić miejsce na drewno do kominka.

Szopka czy mini schowek?

Mini schowki to tanie rozwiązanie, które sprawdzi się w małym ogrodzie. Pomieszczą narzędzia ogrodowe tj. grabie, łopaty, sekatory, miotły oraz inne sprzęty tego typu. Mini schowek może stanowić ozdobę naszej ogrodowej przestrzeni, jeśli go ładnie pomalujemy. Ponadto zakupimy go np. w Castoramie, Obi lub Leroy Merlin w cenie ok. 500zł.

Mini schowek

Mały schowek na narzędzia


Praca w ogrodzie dla niektórych jest przykrym obowiązkiem i miejmy nadzieję, że ta grupa jest w mni…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza