Fotel wiszący niezbędny element wyposażenia twojego ogrodu

Ogród jest naszym azylem, miejscem gdzie wypoczywamy, resetujemy głowę, nabieramy energii i inspiracji. Aby był piękny, funkcjonalny i świeży trzeba mu poświęcić wiele godzin. Nasze ogrody żyją trybem pór roku i zależnie od tego jaką mamy aktualnie wykonujemy odpowiednie w nim prace. Zaczyna się wiosna i sezon porządkowo sadowniczy. To jest także czas na przegląd sprzętów, naprawę lub odświeżenie tych uszkodzonych lub zabrudzonych. Oraz na ewentualne zakupy nowych.

Fotel wiszący

Fotel wiszący czy sprawdzi się w każdym ogrodzie?

W dawnych czasach, kiedy nie były dostępne tak licznie meble ogrodowe, funkcję siedziska pełniły zwykłe krzesła lub ławki. Na każdej działce, w co drugim ogródku można było zobaczyć klasyczny komplet plastikowych zestawów lub zbite z kawałków drewna ławeczki. Aktualnie wybór akcesoriów ogrodowych i mebli jest tak duży, że czasami można mieć problem aby zdecydować się na zakup.

Fotel wiszący

Fotele wiszące to trend ostatnich lat, który nieustannie trwa. Wizualizujemy sobie kosze ogrodowe do siedzenia, tylko podwieszone na pałąku, zamocowane na grubym i wytrzymałym metalowym łańcuchu. Ich wielkość dopasowana jest na jedną osobą lub dwie a kształt to najczęściej łza, koło lub łódka. Jeśli więc mamy dosłownie kawałek przestrzeni możemy sprawić sobie taki mebel. Co więcej, fotel wiszący można postawić na balkonie lub w dużym, przestrzennym salonie.

Fotel wiszący

Zalety fotela wiszącego

  • Jest designerski – pełni rolę dekoracyjną naszej przydomowej przestrzeni, można wybrać kolor oraz fason,
  • jest wygodny – komfortowe poduchy sprawiają, że siedząc lub leżąc w takim fotelu maksymalnie odpoczywamy. Poduchy są miękkie i grube, a materiał zaimpregnowany, co sprawia, że są plamoodporne,
  • ergonomiczny – można w nim czytać książkę, pracować na laptopie lub uciąć popołudniową drzemkę,
  • mobilny – w przeciwieństwie do hamaków, które zawieszone między drzewami mogą sprawić kłopot ze zmianą miejsca, fotel wiszący łatwo i szybko można przestawić w inne miejsce, np. obrócić w stronę słońca, lub schować pod markizy tarasowe gdy zaczyna padać deszcz,
  • wytrzymały – fotel dobrej jakości jest wytworzony z najlepszych materiałów i będzie służył długi czas.
Fotel wiszący

Gdzie można kupić fotel wiszący?

Oczywiście można zrobić zakupy przez Internet i odesłać z powrotem mebel, który nie będzie nam pasował. Jednak chcąc uniknąć takich sytuacji wybierzmy się na zakupy do sklepu ogrodniczego lub meblowego. W sklepach branżowych jest zwykle duży wybór jeśli chodzi o wielkość, kształt oraz cenę. No i przede wszystkim można wypróbować sprzęt, sprawdzić czy nam pasuje, jest odpowiednio wyprofilowany i komfortowy. Za dobrej jakości fotel należy zapłacić ok. 1000zł.

Fotel wiszący


Ogród jest naszym azylem, miejscem gdzie wypoczywamy, resetujemy głowę, nabieramy energii i inspira…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza