Domowa galeria zdjęć upiększy salon

galeria zdjęć

Galeria zdjęć dla osób, które lubią dekorować wnętrza i cenią wartości rodzinne jest niemal obowiązkowa. To powrót do sentymentalnych wspomnień i chwil, które przeżyły. Często stawiamy pojedyncze ramki na komodzie, regale lub innym meblu. Niekiedy w domu nie ma żadnych zdjęć. Zrobienie kolażu fotografii poza wartością sentymentalną jest także super ozdobą.

Galeria zdjęć – gdzie najlepiej ją umieścić?

Nie ma jednego dobrego miejsca. Można je powiesić właściwie w każdym pokoju, nawet w łazience! Jednakże zrobienie w salonie ścianki, na której będą powieszone fotografie, doda nie tylko uroku i ciepła, ale i będzie częścią jego wystroju.

galeria zdjęć


Patenty na aranżacje ściany z galerią zdjęć

Dobór ramek jest dość istotny, możemy kupić różnego rozmiaru ramki w jednym stylu lub nie zważać na ten szczegół i umocować wszystkie typy ramek wg własnego upodobania. Piękne ramki na zdjęcia kupimy niekoniecznie w sklepie fotograficznym, ale np. w sieciówkach Home&U, Ikea czy TKMaxx.

Ogromny wybór w kwestii kolorystycznej, rozmiarowej i tworzywowej (ramki drewniane, plastikowe, szklane). Salon w stylu glamour będzie dziwnie wyglądał, gdy powiesimy mnóstwo ramek i każda z innej parafii. Powinniśmy mieć na uwadze styl całościowego wystroju i dopasować ramki do niego.

Zdjęcia mogą być w różnych formatach i z różnych zdarzeń, ale można kierować się zasadą chronologii i ulokować na górze fotografie z zaręczyn, ślubu i wesela, gdzie miał miejsce nocleg w pałacu. Poniżej z wyjazdu wakacyjnego (obóz konny, spływ kajakowy, weekend w górach czy wycieczka rowerowa) a na samym dole fotografie z innych imprez, spotkań z przyjaciółmi. Tak naprawdę nie ma jednego uniwersalnego tipa na wykonanie galerii zdjęć, ale dobrze, gdyby były to zdjęcia wysokiej jakości. Efekt końcowy ma się podobać przede wszystkim nam a dodatkowo ma dekorować wnętrze.

fotografie na ścianie

 

fotki na czerwonej ścianie

 

galeria zdjęć

 

Zdjęcia i obrazki

Poza zdjęciami można umieścić w ramach obrazy, które odzwierciedlają nasze hobby czy pokazują to co lubimy. Można także wydrukować ważne dla nas cytaty, złote myśli, lub słowa, które chcemy widzieć każdego dnia. A gdy spowszednieje nam wykonany układ możemy go zmienić, podmieniając fotki na inne. Kolaż z fotografii wspaniale komponuje się z roślinami, tj. nikotynowiec, drzewko szczęścia, palma areca.

Galeria zdjęć – mocowanie fotografii

Jeśli nie chcemy wiercić dziur w ścianie, bo np. wynajmujemy mieszkanie, możemy zastosować plastry do ramek i obrazów, które bez problemu utrzymają ciężar, przy tym jest to bardzo estetyczna forma mocowania i łatwa do samodzielnego montażu.

kolaż fotografii na ścianie