Lifting wnętrz szybką metamorfozą DIY – KUCHNIA

Kiedy wnętrza w naszym mieszkaniu nam się znudzą, a nie mamy extra budżetu na gruntowny remont z ekipą budowlaną pomyślmy o samodzielnym liftingu wnętrz, które zajmie mało czasu i nie nadszarpnie domowej kasy. 

DIY – do it yourself – czyli zrób to sam!

DIY metamorfoza kuchni

Metamorfoza kuchni jak się do tego zabrać?

Jeśli lubimy gotować to kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy sporo czasu. Chcąc dokonać metamorfozy musimy zaplanować nowy design. Warto poszukać inspiracji w Internecie lub na kanałach TV typu Home&Garden czy BBC Lifestyle. Albo mając smykałkę do urządzania wnętrz dajmy się ponieść fantazji i zróbmy po swojemu.

Na początku trzeba ustalić także kwestię wymiany sprzętów AGD, ocenić czy nadają się do dalszego korzystania czy potrzeba kupić nowe. Jeśli sprzęty działają, nasz portfel się ucieszy, a ewentualne nadwyżki z zaplanowanego budżetu można przeznaczyć na odświeżenie kolejnego wnętrza w naszym domu.

Farby do wnętrz – które będą właściwe?

Jest wiele firm, które w swojej ofercie mają specjalne farby do wnętrz typu kuchnia czy łazienka, gdzie jest większa wilgoć i gdzie są specyficzne warunki. Stąd bardzo ważne, by wybrać taki rodzaj farby, która będzie odporna na wszelkie zagrożenia, takie jak: opary, zarysowania, zachlapania. Oczywiście wszystkie firmy posiadają taki wybór kolorów, że nie będąc określonym proces decyzyjny potrwa dłużej 😉

Robiąc metamorfozę możemy przemalować szafki kuchenne i fronty meblowe, kafelki ceramiczne a nawet podłogę z płytek i sprzęty AGD, do każdego typu są odpowiednie emulsje. Są one szybkoschnące, bezzapachowe i plamoodporne.

Następny krok to dodatki

Wydając niewiele pieniędzy można zupełnie zmienić wystrój danego pomieszczenia, w tym przypadku kuchni. Co możemy zmienić :

  • gałki do szafek kuchennych, które są w absolutnie wszystkich możliwych kształtach i kolorach,
  • pojemniki na żywność, ściereczki, ręczniki, podkładki na naczynia,
  • zioła i rośliny, które można ustawić na parapecie lub blacie,
  • mając kącik jadalny z krzesłami, możemy je przemalować lub dodać poduchy w pasującym do całości kolorze,
  • mały dywanik ociepli zakątek kuchenny np. przy zlewie.
Lifting kuchni

Podsumowując koszt takiego ekspresowego odświeżenia wnętrza może zamknąć się w kwocie do 1500zł. w wersji bez wymiany AGD. Poza niskim kosztem przedsięwzięcia, zalet jest więcej, zmiany robimy własnymi rękoma i w dosłownie 2-3 dni możemy cieszyć się nowym aranżem, który będzie wyglądał jak kuchnia na wymiar i zachwyci każdego gościa oraz rodzinę.