Marzenie o własnym ogrodzie może się spełnić

Każdy kto posiada dom lub działkę i dosłownie kawałek ziemi może stworzyć swój ogródek, miejsce w którym będzie mógł odpocząć, odetchnąć po długim i męczącym dniu oraz nacieszyć oko pięknym widokiem. Stworzenie własnego ogrodu nie musi być trudne, wystarczy dobrze się do tego przygotować i wyznaczyć jego charakter.

Jakie są role ogrodu?

· wypoczynkowa – spędzamy popołudnie w wygodnym fotelu słuchając odgłosów natury, jemy posiłki, pijemy kawę, czytamy prasę/książki, dzieci mogą się bawić na trawie,

· wizerunkowa – zadbany ogród przyciąga wzrok, wzbudza zainteresowanie i podziw, podnosi wartość materialną domu,

· towarzyska – zapraszamy rodzinę i przyjaciół na kolację, biesiadujemy przy dobrym jedzeniu i trunkach.

W zależności od posiadanego budżetu, fantazji i wielkości gruntu można rozpocząć prace. Są dwie opcje, albo zabieramy się do tego samodzielnie, albo wynajmujemy profesjonalną firmę, która zajmuje się architekturą ogrodu.

Mając wyobraźnię, odpowiednie narzędzia, czas i parę w rękach można wybrać opcję nr 1. Zanim przystąpimy do działania wskazane jest stworzenie projektu, który odzwierciedli naszą wizję. Czy ogród ma być zasiany wyłącznie trawą i nieskomplikowanymi w pielęgnacji roślinami czy też ma być to kombinacja wielu różnorodnych roślin? Ważne jest także wzięcie pod uwagę ogrodzenia. Płot możemy zakryć krzewami typu tuje lub bukszpany, po kilku latach nadadzą one intymności i spełnią rolę separacyjną od otoczenia zewnętrznego. Jeśli jesteśmy miłośnikami pielenia i pielęgnowania oraz mamy dużo czasu możemy wyznaczyć miejsce na ogródek warzywny, gdzie wyhodujemy własne rzodkiewki, ogórki, pomidory i zioła tj. rozmaryn, pietruszka, koper. W każdym razie warto się inspirować poprzez programy ogrodnicze. Satysfakcja ze stworzenia ogrodu będzie ogromna.

Opcja nr 2 zakłada wynajęcie firmy, zapewne wydamy więcej pieniędzy, ale nie musimy się o nic martwić. Profesjonalni doradcy wezmą pod uwagę każdy szczegół i uwzględnią wszystkie nasze potrzeby. Z najmniejszego kawałka ziemi stworzą miejsce, w którym będziemy się relaksować i odpoczywać.

ogródek

Jeśli zatem marzysz o swoim ogródku, nie odwlekaj tego na następny rok. Czas spędzony na świeżym powietrzu to zastrzyk endorfin i samo zdrowie, co w dzisiejszych czasach jest nieocenione.

Ustawienia posta
Etykiety
Brak pasujących sugestii
Opublikowane dnia
24.01.2022 12:53
Link bezpośredni
Lokalizacja
Opcje