Meble ogrodowe – aranżacje i pomysły

meble ogrodowe

Meble ogrodowe, które mamy na wyposażeniu stanowią ważny element aranżacji i niewątpliwie punkt biesiadowania i odprężania. Nasze ogrody, działki lub małe zielone przestrzenie są miejscem gdzie zwykle oddajemy się relaksowi i odpoczywamy. Wraz z nadejściem cieplejszych dni, kiedy już ogarniemy ogrodową przestrzeń możemy cieszyć się błogim spokojem.

Meble ogrodowe należy odświeżyć po zimowaniu

 

Po zimie, jeśli meble były zabezpieczone materiałem lub specjalną powłoką tekstylną przeznaczoną do ochrony mebli, warto je odświeżyć. Często pomimo ochronnej powłoki na meblach są pajęczyny, kurz czy inny osad. Do umycia wystarczy ciepła woda z dodatkiem płynu uniwersalnego lub zalecanego do pielęgnacji mebli. Poduchy dobrze jest wyprać zgodnie z zaleceniami producenta na metce.

 
meble ogrodowe

okrągły zestaw mebli do ogrodu

szare meble ogrodowe

Aranżacje mebli w ogrodzie

Zwykle zakupiony zestaw mebli ogrodowych służy nam wiele lat, nie mamy w zwyczaju jego wymiany co sezon, gdyż jest to pewnego rodzaju droższa inwestycja. Czy są patenty na zmianę stylizacji w ogrodzie bez angażowania sporych środków finansowych?

Najlepszym i nic nie kosztującym patentem jest zmiana ustawienia mebli. Możemy poprzestawiać kanapę oraz stół z krzesłami w inne miejsce i to już da efekt zmiany. Kolejnym przykładem może być wymiana poszewek na poduchy, zmiana kolorystyki na pewno będzie zauważalna.
Możemy również pobawić się i zrobić meble ogrodowe wykorzystując palety w ogrodzie.
 
Dokupienie kilku dodatków np. można odwiedzić sklep internetowy z dywanami i wybrać jakiś fajny dywan pod stolik ogrodowy, latarnia ozdobna postawiona nieopodal mebli będzie oświetlać komplet wypoczynkowy i wprowadzi ciepły klimat wieczorową porą. Innymi dodatkami mogą być różne świece, nowa, kolorowa zastawa lub ciepłe koce, w które będzie można się opatulić przy chłodniejszej aurze.
 
 
meble wypoczynkowe
 
meble ogrodowe
 

Czas spędzony na łonie natury

Kiedy wokół nas panuje ład i porządek jesteśmy bardziej spokojni, czujemy harmonię i błogostan. Ważne jest, aby miejsce, gdzie odpoczywamy takie właśnie było. Czysta, wypielęgnowana strefa ogrodowa z fajnie zaaranżowanym kątem jest bardzo ważna. Otoczenie kolorowych kwiatów, zieleni i pachnących roślin wpływa na naszą sferę duchową, doznajemy rozluźnienia, znikają stresy i zmartwienia. Jeśli mamy taką możliwość spędzajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu w obecności najbliższych oraz ukochanych zwierzaków.

 
wypoczynek w ogrodzie