Siekiery Fiskars to must have w twoim ogrodzie

Kompletując narzędzia do ogrodu i do prac przy domu musimy pamiętać o siekierze. Niby proste i podstawowe narzędzie, ale zanim dokonamy zakupu powinniśmy zrobić mały rekonesans, którą wybrać. Fiskars posiada w swojej ofercie wytrzymałe i solidne siekiery, które rozłupią spory pieniek nawet przy pierwszym machnięciu.

Siekiera XL Fiskars

Siekiery Fiskars którą wybrać?

Jeśli siekiera ma służyć do rozłupywania drewna kominkowego to dobry będzie model XL, który ma idealnie wyprofilowane ostrze, czyli nada się do dużych pniaków. Posiada zrównoważony balans między głowicą a trzonkiem, przy tym będąc lekką. Użytkownicy tego konkretnego modelu cenią sobie wyprofilowany trzonek, który doskonale mieści się w dłoni, jego powłoka uniemożliwia wysunięcie się siekiery z dłoni. Koszt to 300zł.


Fiskars XL

Do drobnych prac budowlanych, ciesielskich i leśnych oraz w ogrodzie przyda się model Fiskars X10-S, który jest poręczny, profesjonalne ostrze z podwójnie hartowanej stali poradzi sobie z gałązkami i innymi drobniejszymi zadaniami. Lekka, bo waży 1kg i kosztuje 179zł.

Fiskars siekiera ciesielska

Czy można samemu naostrzyć siekierę?

W ofercie Fiskars znajdziemy ostrzałkę XSHARP. Łatwa w obsłudze pozwoli samodzielnie naostrzyć siekiery w bezpieczny sposób zapewniając idealny szlif ostrzy oraz uwaga! Noży. Nie ma nic gorszego niż tępe noże w kuchni, mając ten gadżet będą one zawsze ostre. 

Cechy produktu to:

  • antypoślizgowa podstawka, która jest gwarancją bezpieczeństwa przy ostrzeniu,
  • mechanizm ostrzałki prawidłowo szlifuje ostrze,
  • 2w1 ostrzy siekiery i noże.

Kosztuje 60zł.


Fiskars siekiera i ostrzałka