Sekator nożycowy Fiskars uprzyjemni ci prace ogrodowe

Niesamowita historia marki, jej powstanie datuje się na 1649r. w Finlandii

Nie każdy zna historię tej marki, a jest ona imponująca, albowiem jest jedną z najstarszych w Europie. Jej początek to rok 1649 kiedy to w małej wiosce Fiskars powstała pierwsza kuźnia. Po niemal 130 latach działania zakład zajął się przetwarzaniem rud miedzi z kopalni ulokowanej nieopodal.

Fiskars sektor

W 1832r firma Fiskars rozpoczęła produkcję sztućców, które w krótkim czasie zyskały popularność na całym świecie. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w 1837r zaczęto skrawać i produkować jeden z pierwszych silników parowych na świecie. Cały czas opracowywano nowe metody obróbki stali co powodowało zwiększenie produkcji i rozszerzenie oferty, powstała pierwsza w Finlandii fabryka sprężyn.

Po wejściu spółki na giełdę przez kolejne lata marka wprowadzała innowacje i prężnie się rozwijała. Rozwój zahamował wybuch II wojny światowej i wielki kryzys, ale gdy minął zaczęła się masowa produkcja. W latach 60 powstały pierwsze nożyce z zastosowaniem uchwytu z tworzywa w kolorze pomarańczowym czyli znakiem rozpoznawczym po dziś dzień.

Fiskars logo

Ciekawostka – kolor Fiskars Orange ® został zarejestrowany w 2003r
oficjalnie jako znak towarowy w Finlandii.

Nożycowy potentat, tak można w skrócie zinterpretować sukcesy firmy, która w 1977r otworzyła pierwszą w Stanach fabrykę nożyczek, których sprzedano ponad miliard.

Wieś Fiskars, która nadała nazwę firmie aktualnie jest miejscem, w którym kwitnie lokalne rzemiosło, artystyczne manufaktury i eklektyczna wytwórnia rękodzieła.

Jedną z gałęzi produktów są akcesoria do ogrodu. Jeżeli zwracamy uwagę na jakość i komfort pracy, to produkty Fiskars będą naszymi pomocnikami każdego dnia. Codzienne czynności będą przyjemniejsze i łatwiejsze gdy użyjemy potrzebnych narzędzi.

Fiskars sekator

Sekator nożycowy dwuręczny tnie gałęzie o grubości od 28mm do 55mm, posiada innowacyjne rozwiązanie mechaniczne PowerGear™, który umacnia cięcie i niweluje wysiłek pracy. Sekator Fiskars jest lekki i wytrzymały, ostrze jest wykonane z bardzo wytrzymałej stali pokrytej powłoką PTFE, cena takich nożyc to ok. 240zł. Gdy naszym ogrodzeniem jest żywopłot, to jest to niezbędny gadżet ogrodowy, dzięki niemu ogrodzenie będzie pięknie przystrzyżone, co więcej sama czynność przycinania będzie dla nas dosłownie relaksująca.

Fiskars żywopłot