Ogrodzenie domu – które wybrać?

Wybór ogrodzenia domu to kwestia, z którą musimy się zmierzyć jeśli jesteśmy na etapie tworzenia swojej posiadłości lub gdy chcemy zmienić już istniejące. W obu przypadkach ogranicza nas tylko budżet, to ile jesteśmy w stanie wydać definiuje tutaj skalę możliwości. Ma być pięknie i stylowo, wszak ogrodzenie to zaszczytna funkcja reprezentacyjna naszego domu. Postawienie nowego ogrodzenia nie tylko zmienia wygląd, poprawia bezpieczeństwo i daje nam poczucie prywatności, lecz także podnosi wartość naszej nieruchomości.

Ogrodzenie domu

Jakie ogrodzenie wybrać?

Metalowe ogrodzenia wybierane są zwykle do nowoczesnych projektów, jest to rozwiązanie trwałe i solidne, może być zrobione w całości z metalu lub z elementów. Możemy wyróżnić gotowe ogrodzenia wykonane z modułów, co sprawie, że instalacja tego typu płotu jest dość prosta i nie zabiera wiele czasu. Kolejnym rodzajem są ogrodzenia siatkowe, które jakkolwiek są tanim rozwiązaniem to nie mają waloru dekoracyjnego. 

Możemy zdecydować się na ogrodzenie kute, które jest najbardziej widowiskowe, wygląda imponująco i jest bardzo solidne. Jeśli już wybierzemy ten rodzaj, warto udać się do lokalnego rzemieślnika, który zajmuje się kowalstwem artystycznym, wówczas możemy być pewni, że nasze ogrodzenie będzie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Ogrodzenie metalowe

Drewniane ogrodzenia to wybór do domów, które mają wiejski klimat, lub są zaprojektowane w myśli Eko. Na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie zachęcających do wstąpienia, kojarzą się z ciepłem i naturą. Niech to nas nie zmyli, bo te uroczo wyglądające ogrodzenia są naprawdę trudne w utrzymaniu. Trzeba je regularnie konserwować, co oznacza skuteczne oczyszczenie z nalotów i zaimpregnowanie specjalnym preparatem do drewna. Z upływem czasu takie ogrodzenie będzie nadawało się do wymiany.

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenia z kompozytu to wynalazek ostatnich lat. Firmy produkujące kompozyty drewniane zrealizują nasze zamówienie i otrzymamy wyliczone ilości desek potrzebne do postawienia ogrodzenia. W przeciwieństwie do prawdziwego drewna jest to sztuczny twór, który gdy ulegnie zniszczeniu trzeba po prostu wymienić.

Ogrodzenie z kompozytu

Ogrodzenia typu mur to najsolidniejsza i najbardziej wytrwała opcja. Zalicza się przy tym do tych droższych rozwiązań, ale inwestycja będzie na długie lata. Murowane ogrodzenie zapewnia całkowitą prywatność i swego rodzaju sygnał – nic nie zobaczysz. Dla wymagających i dbających o komfort to będzie dobry wybór.

Ogrodzenie murowane

Żywopłot jako ogrodzenie to dobry pomysł dla cierpliwych, ponieważ zanim wyrośnie wystarczająco, aby osłonić domostwo trzeba poczekać nawet kilka lat. Jakby nie było jest to opcja alternatywna, imponująca i miła dla oka na co dzień. Wymaga pielęgnacji i odpowiedniej dbałości oraz nie gwarantuje bezpieczeństwa jak klasyczne ogrodzenia.

Żywopłot

Czy dokonaliście wyboru?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie ogrodzenia warto skonsultować się z architektem aby spojrzał na naszą koncepcję profesjonalnym okiem i rzeczowo doradził, które z powyższych będzie dla nas najbardziej właściwe.