Wanna wolnostojąca w małej łazience

Remont łazienki jest wyzwaniem, szczególnie kiedy mieszkamy w bloku ze starej płyty pamiętającej lata 80te, gdzie krzywe ściany to standard a powierzchnia oszałamia gdy ma 6m². Czy w takiej przestrzeni możemy pokusić się o wolnostojącą wannę? Czy tego typu wanna to nowy trend a może zachcianka osób, które stawiają na ekstrawagancję i indywidualizm?

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Obecnie rynek jest otwarty na każdego odbiorcę, są możliwości zamówienia mebli na wymiar i można znaleźć wannę, która wpasuje się w mały metraż łazienki. Producenci wanien oferują kompaktowe rozwiązania, a wybór nie jest wcale mały. Oczywiście nieduży metraż ogranicza spektrum działania, ale dla chcącego nic trudnego!

Zanim dokonamy zakupu przemyślmy funkcjonalność i nasze potrzeby, na co zwracamy największą uwagę przy użytkowaniu. Jeśli spełnieniem marzeń jest wolnostojąca wanna niezależnie od tego, czy umywalka będzie mikroskopijnej wielkości to zakładamy, że ona jest kluczowym elementem.

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Wanny wolnostojące są w różnych kształtach:

  • owalne,
  • prostokątne,
  • asymetryczne.

Występują w wersji na nóżkach, można wynaleźć niesamowite projekty retro lub w opcji przyściennej, gdzie jedna lub dwie krawędzie przylegają do ściany. Moim zdaniem to przeczy idei wanien wolnostojących, ale wybór należy do was.

Wanna retro wolnostojąca

Wanny wolnostojące znajdują się w kilku wymiarach, co pozwala wybrać właściwy do naszej, są modele o długości 140cm, które idealnie wpasują się w nieduży metraż, a także większe : 150, 160 do 200cm.

Ważna informacja dla osób, które rozpatrują remont: przy takim projekcie należy wykonać odpływ wody pod wanną oraz dostosować instalację hydrauliczną do armatury wanny. Ten zabieg będzie kosztowny, ponieważ zakłada przebudowę istniejącej instalacji. Postawmy na jakość montażu, dobre uszczelnienie i wykonanie.

Czarna wanna wolnostojąca

Bateria wolnostojąca do wanny

Ten element musi pasować do wanny, producent wanny zapewni
nam wybór pasujących baterii, ale jeśli mamy nieszablonowe poczucie smaku
możemy poszukać inspiracji w sieci i zakupić coś zgoła innego, również zlecić
indywidualny projekt na odlanie baterii z mosiądzu lub innego metalu.

Łazienka z wolnostojącą wanną nie musi być ociekająca luksusem,
oczywiście możemy zrealizować projekt, gdzie wanna będzie pokryta złotem, a
całość wykończenia to marmur i inne drogocenne materiały.  Można wykonać remont w klimacie nowoczesnym,
lekko surowym, ale mimo wszystko zapraszającym do korzystania. Rośliny sprawdzą się jako dodatek ocieplający wnętrze łazienki. Przecież łazienka jest miejscem, w którym
spędzamy sporo czasu każdego dnia.

Ceny wanny wolnostojącej kształtują się od 1500zł do kilkunastu
tysięcy zł.