Wanna z hydromasażem czyli jacuzzi – element domowego SPA

Projektując ogród możemy skusić się na postawienie swojego własnego jacuzzi. Jest to rozwiązanie dla osób, które spędzają dużo czasu w domu i pragną mieć najwyższą formę relaksu w zasięgu własnego domostwa. Tak naprawdę potrzebny jest kawałek wolnego miejsca, nie trzeba mieć ogromnego obszaru, by wkomponować wannę z hydromasażem i móc się cieszyć relaksującymi kąpielami z kieliszkiem szampana. Jacuzzi ogrodowe wyśmienicie dopełnia aranżację naszej przydomowej przestrzeni czyniąc ją luksusową, wszak nie w każdym ogrodzie można ujrzeć taki projekt.

Jacuzzi na tarasie

Czy to droga zachcianka?

Jak to bywa na rynku możemy znaleźć produkty niskobudżetowe już za kilka tysięcy, więc zakup jest raczej w zasięgu możliwości, ale są firmy oferujące jacuzzi z najwyższej półki, gdzie ceny wynoszą nawet ponad stu tysięcy złotych. Zatem w zależności od zasobności naszego portfela wybierzmy to które będzie dla nas optymalne.

Jacuzzi w ogrodzie

Rozważając zakup musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań

Ile osób maksymalnie będzie korzystać z kąpieli, jaki kształt powinno posiadać oraz kwestie stricte techniczne, pojemność – rozmiar, utrzymanie i serwisowanie, co jest sprawą dość istotną. Złe obchodzenie się z jacuzzi może mieć katastrofalne skutki. Mam na myśli używanie zalecanych i atestowanych środków do pielęgnacji.

Jacuzzi w ogrodzie

Otoczenie jacuzzi jest ważne

Jeśli kupimy wolnostojące jacuzzi dobrze byłoby, aby wokół stworzyć atmosferę intymności, tak by korzystanie z kąpieli było prywatne, nie wystawione na oczy przechodniów lub sąsiadów. Sprawdzą się bujne rośliny, które sprawią, że będzie można swobodnie zażywać relaksu. Dodatkowym elementem, równie ważnym jest oświetlenie przestrzeni, idealnie będą pasowały lampy w stylu latarenek ogrodowych, ale także lampiony na świecie, nadadzą romantyzmu i klimatu. Do tego meble np. kosze ogrodowe do siedzenia, które są wygodne i wyglądają bardzo stylowo.

Jacuzzi w ogrodzie

Jacuzzi można wkomponować w taras drewniany, w skalniak lub inną konstrukcję, takie sposoby aranżu powinny jednak być przemyślane i najlepiej zaprojektowane przez profesjonalnego architekta.

Czy można korzystać zimą?

Oczywiście jacuzzi ogrodowe może być używane przez cały rok, ponieważ ma specjalną pokrywę, którą zamyka się na czas kiedy nikt z niego nie korzysta. Woda ma temperaturę w granicach 30C, nawet do 38C, więc nawet przy mroźnej aurze można zażywać kąpieli. Pamiętajmy, że gorące kąpiele nie są wskazane dla osób, które borykają się z chorobami krążenia.

Jacuzzi zima